استقبال‌روزنامه‌های‌اصلاح‌طلب از‌ وعده‌اروپا | خبرگزاری فارس

مجله فارس پلاس؛ «فروپاشی تحریم»، «تحریم رفت»، «صبح بدون تحریم»،‌  «خلاص شدیم»، «امضای کری تضمین هست» و «اینک بدون تحریم» این تیترهای آشنای روزنامه‌های اصلاح‌طلب و حامی دولت پس از امضای برجام بود؛ تیترهایی که بعدها مدیرمسئول روزنامه اصلاح‌طلب شرق درمورد آنها گفت: «این مبالغه باید می‌شد، دولت باید قدری این را بزک می‌کرد که بتواند حرفش را به کرسی بنشاند.» تیترهایی که مردم هیچ‌گاه آن‌ها را درون واقعیت درک نکردند و هیچ کدامشان عملی نشد.

پس از خروج آمریکا از برجام هم هم اکنون عده‌ای درون داخل مدعی بودند می‌توان برجام بدون آمریکا را با اروپا ادامه داد. ۹ ماه از آن روزها گذشته و این روزها فرانسه، انگلستان و آلمان  کانال ویژه تجارت اروپا و ایران با نام  INSTEX را تعریف کرده‌اند. موضوعی که به اذعان وزارت امورخارجه کشورمان با تاخیر انجام شد. 

این روزها موضوع این کانال مالی دفعه دیگر درون راس فضای رسانه‌ای کشور قرار گرفته هست. روزنامه‌های اصلاح‌طلب هم اکنون دل درون گرو این مذاکرات دارند و به آن دل بسته‌اند. تیترهایی که آنها درون این چند روز به کار برده‌اند نشان از این دارد که این دفعه آنها به استقبال اینستکس رفته‌اند. باید دید آیا مانند برجام باز هم هیاهو بر سر «هیچ» هست؟

درون این ویدیوی یک دقیقه‌ای مروری کوتاه بر این روزنامه‌ها داشته‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *