اعزام ۱۲۵ هزار بازنشسته تأمین اجتماعی به مشهد/۱۵۸ هزار زن خانه‌دار بیمه شدند

محمدرضا جعفریان درون گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درمورد عملکرد این معاونت اظهار داشت:از سال ۹۶ تاکنون اقدامات گسترده‌ای درون معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاده هست که به عنوان عملکرد به بخشی از آنها اشاره می‌کنم. 

وی درمورد برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری و کاهش حوادث ناشی از کار اظهار داشت: با توه به تغییر رویکرد صندوق‌های بیمه‌های درون سایر کشورها از سمت “غرامت‌محور” به “پیشگیری‌محور” و ضرورت ایجاد و نهادینه‌سازی این رویکرد درون میان نهادهای فعال درون این حوزه درون کشور و بخصوص سازمان تامین اجتماعی این معاونت اقدامات و برنامه‌هایی را درون این خصوص درون دستور کار قرار داد. 

دوره‌های آموزشی پیشگیری از حوادث ناشی از کار جهت ۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: تهیه دستورالعمل برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از حوادث ناشی از کار جهت ۵۰ هزار نفر از کارگران ساختمانی سراسر کشور و انتخاب وظایف هر یک از مجریان یکی از اقداماتی بود که درون سال جاری اتفاق افتاد. 

جعفریان درمورد انعقاد قرارداد با سازمان دانش‌آموزی به قصد بازدید دانش‌آموزان از واحدهای اجرایی سازمان نیز اظهار داشت: دومین دوره بازدید دانش‌آموزی از واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی با هدف ترویج و گسترش مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی درون سنین پایه اجرایی شد. 

وی ادامه داد: این طرح از بهمن ۹۶ شروع و درون اردیبهشت ۱۳۹۷ به آخر رسید و بالغ بر ۳۲ هزار نفر از دانش‌آموزان از ۵۰۰ شعبه تامین اجتماعی بازدید به عمل آوردند. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به برگزاری بیستمین دوره مسابقات قرآنی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این دوره از مسابقات قرانی ویژه کارکنان شاغل درون سازمان تامین اجتماعی با سه رویکرد صرفه‌جویی درون خرج‌ها، شفافیت و جامعیت درون ۶ رشته قرآنی با شرکت حدود ۸ هزار نفر انجام شد. 

آموزش مفاهیم تأمین اجتماعی درون کتب درسی

وی درون جواب به پرسشی مبنی بر اینکه درون حال حاضر کتب درسی درخصوص بیمه و تامین اجتماعی درون مدارس تدریس می‌شود،‌گفت: جانمایی مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی درون کتب درسی مطالعات اجتماعی مقطع هنرستان و دبیرستان اتفاق افتاده هست و تعداد ۱۰ مورد از مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی درون مقاطع مختلف تدریس می‌شود. 

جعفریان درون ادامه به برگزاری مسابقات کتابخوانی بر ای کارکنان تامین اجتماعی درون سراسر کشور اشاره کرد و گفت : درون سال‌های ۹۶ و ۹۷ مسابقات کتابخوانی ازبرای کارکنان سازمان برگزار شد و این کار درون راستای افزایش سرانه کتابخوانی درون کشور بود که درون سال ۹۶ ، ۴ دوره این مسابقات برگزار شد که حدود ۱۰ هزار نفر شرکت کردند و تاکنون درون سال جاری ۵ دوره مسابقات کتابخوانی برگزار کردیم که حدود ۱۷ هزار نفر درون آن شرکت داشتند و کتاب‌هایی با عناوین سیره زندگی و سبک زندگی حضرت زهرا (س)، اصول و مبانی بیمه‌های تامین اجتماعی  و تامین اجتماعی توسعه فراگیر بوده هست. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: ما درون پی ارائه مفاهیم تامین اجتماعی به دانشگاه‌ها نیز هستیم و درون  این خصوص اجرای برنامه گفتمان سازی مفاهیم تامین اجتماعی را درون دانشگاه‌های کشور با همکاری موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی شروع کردیم. درون اجرای این برنامه گروهی از اساتید دانشگاه با ارائه دیدگاه‌های خود پیرامون تامین اجتماعی به طرح بحث‌های علمی، نظری و علمی از نظر بیمه و تامین اجتماعی کار می‌کنند و  جامعه دانشگاهی را با مفاهیم و کارکردهای تامین اجتماعی آشنا می‌کنند.

وی گفت: پیش‌بینی ما این بوده هست که این برنامه درون ۵۲ دانشگاه کشور برگزرا شود که درون حال حاضر جمعا درون دو سال گذشته درون ۲۲ دانشگاه این کارگاه‌ها برگزار شده هست. 

جعفریان بیان داشت: طرح جدیدی که درون حوزه تامین اجتماعی و توجه به کارگران و کارفرمایان برگزار شده هست مسیر‌اندازی کلینیک کارگاهی هست که این طرح به صورت پایلوت درون استان البرز درون حال اجرا هست و بزودی درون سراسر کشور اجرایی می‌شود. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درخصوص این طرح اظهار داشت: شناسایی و طبقه‌بندی کارگاه‌های مشکل‌دار، بحرانی، نیمه بحرانی و فعال می‌تواند راهگشای تدوین برنامه‌ها و طرح‌های پشتیبان و کمک‌کننده با شد تا با ایجاد بسترهای خاصی ازبرای تقویت بنگاه‌های اقتصادی و تولید محور مشکلات این بنگاه‌ها کاهش یابد. 

وی افزود: درون کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارگاه وجود دارد که بعضا ممکن هست درون شرایط خاصی دچار مشکل مالی شوند و قادر به پرداخت حق بیمه و بدهی‌های خود به سازمان نباشند بنابراین شناسایی و طبقه‌بندی این کارگاه‌ها و کمک به آنها می‌تواند به تداوم فعالیت این کارگاه‌ها کمک کند. 

جعفریان به مسیر‌اندازی مشاوره کارگاهی درون کارگاه‌های فعال و تازه اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی با زیر پوشش قرار دادن گسترده وسیعی از آحاد جمعیت کشور و تعامل با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد صنعتی،‌ تولیدی و خدماتی با گروه‌های مختلف اجتماعی درون ارتباط و تعامل مستمر هست. از این رو آموزش کارفرمایان و پیمانکاران و رابطان بیمه‌ای آنها به عنوان پل ارتباطی میان سازمان و کارفرمایان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هست و از ابتدای سال ۹۷ کارشناسان خبره سازمان درون بیش از ۵۰ کارگاه جدیدالتاسیس بزرگ حضور یافتند و مشاوره‌های بیمه‌ای لازم را دادند. 

اعزام ۱۲۵ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران به مشهد مقدس

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمورد طرح اعزام مجانی بازنشستگان و مستمری‌بگیران به مسافرت زیارتی مشهد مقدس نیز اشاره کرد و گفت: این طرح از سال ۹۴ تاکنون با اعزام بیش از ۱۰۰ هزار نفر درون دست کار هست و درون سال جاری تاکنون ۲۵ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران به مسافرت زیارتی مشهد اعزام شدند. 

وی به اجرای طرح نسیم سلامت درون قالب فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران اشاره کرد و گفت: مسابقات مقدماتی درون سراسر کشور درون میان پنج میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران درون گروه آقایان و درون ۶ رشته ورزشی فوتبال، شطرنج،‌ دارت،‌ تیراندازی با تفنگ بادی و شنا و همینطور درون حوزه بانوان درون پنج رشته ورزشی شطرنج، دارت،‌ تیراندازی با تفنگ بادی ،‌ شنا و پینگ‌پنگ برگزار شده هست.  

جعفریان بیان داشت: پیاده‌روی‌های بزرگ جامعه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز اخیرا با حضور ۱۵۰۰ نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران درون پارک ولایت با حضور مسئولان ارشد سازمان تامین اجتماعی برگزار شد. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمورد ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان سالمند نیز گفت: این برنامه با هدف افزایش آگاهی و دانش بازنشستگان از نحوه مراقبت از خود، شناخت بیماری‌های مبتلا به دوران سالمندی،‌ افزایش سن تندرستی و … مراحل مقدماتی و پایلوت خود را درون سال ۹۶ گذراند و درون سال جاری با ابلاغ بخشنامه مربوط به ۶۶ کارگاه درون سراسر کشور اجرایی شده هست و درون حال حاضر بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر از این طرح بهره‌مند شدند. 

وی درمورد بهبود سطح معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران گفت: درون این راستا طرحی مبنی بر ارائه تخفیف به بازنشستگان درون بعضی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور اجرایی شده هست که جزئیات این طرح بزودی ارائه می شود. 

جعفریان درمورد خدمت ها مرکز ارتباطات مردمی (CRM) اظهار داشت: درون مرداد سال ۹۵ به قصد پاسخگویی به سوالات و درخواست‌های مردم این مرکز مسیر‌اندازی شد و درون ابتدا تماس‌های تلفنی و مراجعه حضوری از طریق تماس با ۱۴۲۰ درون حوزه تهران بزرگ بود که درون فاز دوم درون سراسر کشور این سامانه پاسخگویی شروع به کار کرد. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی  گفت: با توجه به توزیع بسته حمایتی کالا از تاریخ دوشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷ این مرکز درون راستای تکریم ارباب رجوع و مشتری‌مداری شروع به کار کرد و با توزیع مرحله دوم سبد کالا که درون ۲۸ دی ماه بود  آمار مراجعه به درگاه‌های این مرکز به شدت افزایش یافت به شکل‌ای که درون بعضی ساعات تعداد افراد صف انتظار سامانه تلفنی ۱۴۲۰ بالغ بر ۱۵۰ نفر بودند. 

وی گفت: توزیع سبد کالا طبق آمارهای موجود موجب افزایش ۱۱۴ درصدی مراجعین به درگاه‌های ارتباطی این مرکز درون دی ماه درون مقایسه با ماه گذشته بود. 

جعفریان بیان داشت: تعداد کل تماس‌های برقرار شده درون ماه‌های دی و بهمن با شماره ۱۴۲۰ یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۱۴۳ مورد بوده هست. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درون ادامه درمورد بیمه زنان خانه‌دار، گفت: با اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته و آگاهی مردم از خدمت ها تامین اجتماعی بیمه زنان خانه‌دار از ۷۸ هزار نفر درون ابتدای سال ۹۵ به ۱۵۸ هزار نفر درون آخر آ ذر ماه سال ۹۷ رسیده هست. 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *