امام جمعه شهرکرد حصر «موگویی» را شکست

به گفته خبرگزاری فارس از شهرکرد، روحیه جهادی که باشد فرقی نمی‌کند نوجوانی ۱۲ ساله باشی درون امدادرسانی به سیل‌زده‌های پل‌دختر یا روحانی درون کسوت نماینده‌ ولی‌فقیه درون کوهستانی‌ترین، سردسیرترین و برف‌گیرترین استان کشور، چهارمحال و بختیاری.

این روزها شاهد حضور روحانیونی با نگاه جهادی و مردمی دوشادوش سایر گروه‌های مردمی ازبرای امدادرسانی به سیل‌زده‌ها هستیم و پس از واقعه سیل درون بعضی استان‌های کشور عمامه به سرهای زیادی را می‌بینیم که از به دوش کشیدن پیرمردی زمین‌گیر گرفته تا پاک کردن گل از زندگی مردم همه و همه وارد میدان شدند تا سهمی درون زدودن غم از نگاه و چهره مردم این مناطق داشته باشند.

همدلی با مردمی که به‌نوعی درگیر درد و گرفتاری هستند تنها ازبرای وقت وقوع سیل، زلزله، جنگ و… نیست، درون بعضی مناطق دور افتاده درون کشور مردمانی هستند که بعضا از ابتدایی‌ترین امکانات نیز بی‌بهره هستند.

درون چهارمحال و بختیاری به سبب کوهستانی و دشوار‌گذر بودن منطقه روستاهایی درون دل کوه و دره واقع شده هست که درون بعضی برهه‌ها حتی ساده‌ترین مسیر ارتباطی با خارج از روستا را نیز ندارند از آن جمله می‌توان به دهستان موگویی درون شهرستان کوهرنگ، دیناران و… اشاره کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ازجمله روحانیونی هست که این روزها تلاش می‌کند تا با هر چه سختی که هست خود را به مناطق دورافتاده چهارمحال و بختیاری برساند تا از نزدیک پای درد و دل‌های مردمان این مناطق بنشیند واین مردم رنج کشیده درون دورافتاده‌ترین و دشوار‌گذرترین نقطه استان حس فراموش‌شدگان را نداشته باشند.

این چندمین دفعه هست که نماینده ولی‌فقیه درون چهارمحال و بختیاری به مناطق محروم و دورافتاده این استان مسافرت می‌کند، قبلا هم وی این سنت‌شکنی را کرده و همراه با مسؤولان استانی به مناطقی که درون اوج محرومیت هستند مسافرت کرده بود.

اخیرا نیز وی به دهستان موگویی مسافرت کرد تا از نزدیک با مشکلات خانواده‌های این منطقه آشنا شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام درون این خصوص، گفت: ازبرای مسئله بهداشت و درمان یک کارهایی درون منطقه شده، یک سری مراکز درمانی شکل گرفته و بعضی از اطباء دلسوز و تلاش‌گر وجود دارد ولی به هر حال امکانات خیلی ناقص هست، درون یکی از روستاهای سرآقاسید زنان باردار و درون شرف مرگ وجود داشتند و بعضی از افراد بیمار با این وضع جاده و امکانات و ماشین‌هایی که همین طور درون جاده می‌ماند هیچ دسترسی به امکانات درمانی ندارند.

نماینده ولی‌فقیه درون چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به وضوح درون این مسافرت دیدیم که با چه زحمتی ماشین‌ها می‌ماندند ولی با یک مشکلات دشوار و طاقت فرسا که شاید هیچ کس حاضر نباشد چنین کارهایی را انجام دهد می‌مسیر و ازبرای مسیر انداختن ماشین خود تلاش می‌کنند که این‌ها را باید حل کرد و امکانات دسترسی به وسایل درمانی را فراهم کرد.

وی عنوان کرد: باید آن جایی که لازم هست از ارتباط هوایی استفاده کردن شود و اوژانس هوایی درون این مناطق درون دسترس باشد این‌ها به موقع به کارگیری شود بالاخره جان مردم هست، جان مردم به این معنی کرامت انسانی و شخصیت انسانی مردم بنابراین حداقل انتظار این هست که امکاناتی که درون کشور وجود دارد با عدالت توزیع شود و امکانات به این مراکز ومناطق محروم برسد.

نکونام افزود: بسیاری از مسائل دیگر وجود دارد که گفتنش درون این گفت‌وگو نمی‌گنجد و انتظار هست که فریاد این مردم بیشتر به گوش مسؤولان برسد و مسؤولان یک مقدار عنایت بیشتر ازبرای رفع مشکلات این مردم داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه درون چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: ما قطعا اقدامات بیشتر را ازبرای رفع مشکلات مردم این منطقه خواهیم داشت و مکاتبه با مسؤولان انجام می‌گیرد مسؤولان استانی هم بیشتر بسیج شوند، جلسات بحران‌زدا شکل دهند، شورای تامین شکل گیرد و شورای اداری ویژه ازبرای رفع مشکلات مردم این منطقه شکل گیرد.

وی تاکید کرد: درست هست درون لرستان و خوزستان با بحران فوق‌العاده مواجه هستیم، مردم این‌ها را می‌دانند ولی مشکلات این‌ مردم هم کمتر از آن‌ها نیست، مسائل و گرفتاری‌هایشان کمتر از مردم سیل‌زده نیست.

نکونام درون آخر گفت: خدا به رسانه‌های ما توفیق بدهد که این مقدار زمینه را فراهم می‌کنند که فریاد این مردم محروم به گوش مسؤولان و عزیزان دلسوز و تلاشگرمان بیشتر برسد و همت بیشتری ازبرای رفع مشکلات به وجود بیاید.

انتهای پیام/۶۸۰۲۰/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *