بیانیه گام دوم؛ مرور چهل سال عزت، ترسیم آینده‌ای پر افتخار

مجله فارس‌پلاس: بیانیه گام دوم انقلاب، منشوری جامع از سوی مقام معظم رهبری هست که درون ارتباط با سه مقطع زمانی پیش از انقلاب، چهل سالگی انقلاب و چشم انداز انقلاب خطاب به ملت ایران و به ویژه جوانان منتشر شدن یافته هست.
بیانیه گام دوم، حاوی نکاتی هست که درون صورت تبیین و اجرای کامل، به منزله سند توسعه و تحول همه جانبه ازبرای کشور عمل خواهد کرد و روح امید را، نه تنها درون کالبد افراد دغدغه مند این نظام، بلکه درون کالبد یکایک هواخواهان فرهنگ مقاومت درون جای جای جهان، بیش از پیش خواهد دمید.
ولی به آینده امیدوار هست و اتفاقا درون زمانی که بعضی از مسئولان، داد ناتوانی و ضعف سر داده اند، از موضع اقتدار و امید روشن سخن می گوید. این دفعه هم، درون اربعین انقلاب اسلامی، دم مسیحایی رهبر امت، جان دوباره ای به پیکره انقلاب اسلامی و نهضت جهانی مقاومت داد و تار و پود بسیاری از طراحی های پیچیده دولت های غربی را از هم گسست. اساس طراحی دشمن، ایجاد و تقویت حس ناامیدی درون آحاد ملت و به ویژه جوانان هست، از همین روست که بیانیه راهبردی رهبر انقلاب خطاب به ملت و به ویژه جوانان منتشر شدن یافت و برنامه های جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم میان الملل را دچار فروپاشی نمود.
بیانیه گام دوم تنها ازبرای امروز و این ماه و امسال نیست، ابعاد و اثرات این نامه قطعا درون آینده بیشتر نمایان می شود.
آنچه ازبرای عموم مردم و دلسوزان این نظام و انقلاب ضرورت دارد، این هست که یک به یک بندها و موارد این منشور را از مسئولان مطالبه نمایند. تجربه چهل سال گذشته نشان داده هر کجا مردم درون صحنه بوده اند، حضور پر رنگ آنها به تسریع و تحقق امور کمک کرده و نسخه شفابخش مشکلات بزرگ و کوچک بوده هست. درون همین راستا، بیانیه مقام معظم رهبری باید درون مرحله نخست به گفتمان و سپس به مطالبه عمومی آحاد مردم از مسئولین تبدیل شود.

بیانیه گام دوم، گفتمان انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن، تحول، عدالت خواهی، نقشه مسیر و درون حقیقت الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت هست. منشوری که خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی را درون دو پس دنیوی و اخروی به صورت همزمان پیگیری کرده هست. همه گروه ها و دستگاه ها، می بایست درون جهت تبیین، تحلیل، تجویز، ترویج و تحقق گام های عملیاتی این سند درخشان چهل سالگی انقلاب، قدم بردارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *