تماشای شهر از روی نخستین پُل معلق تهران

گروه تفریح و نشاط؛ سعیده اسدیان: درصورتیکه تعطیلات آخر هفته را درون تهران می‌مانید، حتما یک تصمیم جدی ازبرای گردش و تفریح درون این چند روز داشته باشید. هوای بهاری و تمیز و دلچسب این روزها، آدم را وسوسه می‌کند که از خانه بیرون برود. با یک برنامه‌ریزی خوب و انتخاب درست محل گردش و تفریح ازبرای خانواده، می‌توانید کسالت و تنبلی روزهای تعطیل را از خودتان دور کنید. پس چه بهتر که به همراه کوچک و بزرگ خانه، برنامه ریزی کنید و به یک مکان هیجان‌انگیز ازبرای پیاده‌روی بروید. یادتان نرود زمانی قرار هست آخر هفته با خانواده به گردش یک روزه بروید حتما مکانی را انتخاب کنید که از امکانات ضروری ازبرای رفاه حال شما و فرزندان‌تان برخوردار باشد. مثلا پل معلق آسمان گزینه مناسبی هست تا درون تعطیلات آخر هفته به آن سر بزنید، جایی که با قرار گرفتن بر روی آن درون ارتفاع ۶۵ متری میان زمین و آسمان معلق می‌مانید. از باغ فیض به سمت شهرک هُما که حرکت کنید با ورود به خیابان علیشاهی، تابلویی شما را به سمت «پُل معلق آسمان» هدایت می‌کند.

این پل که بر روی بوستان نهج البلاغه احداث شده حدود ۶ ماه پیش افتتاح شد و امروز به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران شناخته می‌شود. جایی که با قرار گرفتن بر روی آن درون ارتفاع ۶۵ متری میان زمین و آسمان معلق می‌مانید. 

 

ازبرای تجربه قدم زدن روی نخستین پُل معلق پایتخت ابتدا باید با پرداخت ۸ هزار تومان بلیط ورودی را تهیه کنید، البته از کودکان زیر ۷ سال بلیط گرفته نمی‌شود ولی باید مراقب باشید که درون طول مسیر پل معلق از کول کردن کودک خودداری کنید.

این پل با طول ۲۸۵‌ متر بوستان نهج‌البلاغه را به بوستان پردیسان متصل می‌کند و به‌طور همزمان ۳۰۰ نفر  می‌توانند روی عرشه آن‌ تردد و توقف کنند. پل معلق آسمان ۶۵ متر از کف رودخانه ارتفاع دارد و ۱۲ رشته کابل به قطر۴۳ میلی‌متر از نوع کابل گالوانیزه پل اصلی را ثابت نگه داشته هست.

کفپوش قرمز رنگ مانند فرش قرمزی از بازدید‌کننده ازبرای دیدن این پل دعوت می‌کند. چند قدمی که جلوتر بروید بزرگراه شهید همت درون شمال و بزرگراه شهید حکیم درون سمت جنوب را می‌بینید،‌ تمام تجهیزاتی که درون ساخت این پل مورد استفاده کردن قرار گرفته از تولیدات داخلی کشور هست.

درصورتیکه با خودروی شخصی به پل معلق می‌روید، می‌توانید با پرداخت ۳ هزار تومان ماشین خود را درون پارکینگ بوستان نهج‌البلاغه پارک کنید و با خیال راحت به گشت و گذار خانوادگی بپردازید.

این پارک به صورت ۲۴ ساعته باز هست ولی امکان بازدید از پل معلق تنها درون روزهای پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ فراهم هست، بنابراین پل معلق آسمان گزینه مناسبی هست تا درون تعطیلات آخر هفته به آن سر بزنید.

درون صورتی که وسایل پیک نیک به همراه داشته باشید می‌توانید پس از بازدید از پل معلق، درون گوشه دنجی از این پارک  و یا آلاچیق‌های تعبیه شده استراحت کنید ولی باید بدانید که چادر زدن و روشن کردن آتش درون این پارک ممنوع هست، درون عوض می‌توانید با کمی پیاده روی به قسمت پایین پارک برسید و اجازه بدهید کودکان‌تان درون فضای گیم آنجا حسابی گیم کنند و انرژی خودشان را تخلیه کنند.

البته شما هم به همراه بزرگسالان خانواده هم می‌توانید درون این پارک هیجان امکاناتی همچون سینمای ۴ بعدی و سافاری پارک وحشت را تجربه کنید. درصورتیکه هم اهل ورزش باشید که می‌توانید از پیاده مسیر و لاین دوچرخه سواری استفاده کردن کنید.

ازبرای تهیه غذا هم نگران نباشید، اطراف این پارک بوفه و رستوران موجود هست و دسترسی به سرویس بهداشتی و نمازخانه هم از درب خیابان عربشاهی و بزرگراه حکیم غرب میسر شده تا بتوانید به راحتی یک گردش خانوادگی را تجربه کنید.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *