خلاقیت درون جذب گردشگر به عسلویه/ درون لوله یا روی آب اقامت کنید!

 خبرگزاری فارس؛ گروه دیگر رسانه‌ها: گردشگران ایرانی همیشه تصویر اقامتگاه‌های هیجان انگیز را تنها درون کشورهای دیگر می‌دیدند اقامتگاه‌هایی که بالای درخت بودند و یا وسط آب و یا شکل و شمایل آنها خاص و ویژه بود. آنها که ایران و کشورهای دیگر را خوب دیده بودند همیشه حرفشان این بوده که به چه دلیل ایران با وجود داشتن این همه جاذبه گردشگری، سرمایه گذارانی ندارد تا از این خلاقیت خارجی‌ها ایده بگیرند ازبرای ساخت اقامتگاه‌های جذاب.
 

الان از چهار سال پیش درون منطقه پارس جنوبی و نزدیک به عسلویه و درون نقطه‌ای از روستای «شیرینو» جایی که تنها با نام پتروشیمی و سازه‌های بزرگ نفتی و کارکنان پارس جنوبی آن را می‌شناسند؛ اقامتگاه‌هایی ایجاد شده که نمونه آن درون کشور هم اکنون ساخته نشده هست.

کلبه‌هایی شبیه به کلبه اسکیمو که البته قرار بود شبیه به کلبه ترکمن‌ها باشد

شیرینو را الان دیگر روستای گردشگری می‌دانند که بیشترین دلیلش نه تنها به خاطر جاذبه‌های طبیعی بلکه به دلیل یک مجموعه بزرگ گردشگری هست که اتفاقاً هم آهنگ با نام پاسارگاد هم هست.
 

کلبه‌های شناور

مرتضی نصیری مدیر گردشگری این دهکده گردشگری به خبرنگار مهر می‌گوید: «دهکده ای که زیر نظر پتروشیمی تنها ازبرای ارائه خدمت ها گردشگری و تفریحی و اقامتی ایجاد شده هست و هر روز به فضاهای تفریحی آن اضافه می‌شود. سرمایه گذاران درون اینجا خلاقیت به خرج داده‌اند و از لوله‌های صنعتی GRP بهره برده‌اند. این ۲۱ لوله زمانی به عنوان ضایعات صنعتی روی دست پتروشیمی مانده بود تا اینکه به اینجا آورده شده و با تغییراتی درون آنها به مرکز اقامتی تبدیل شدند.»
 

ویولا

الان خانواده‌هایی که قصد اقامت درون این لوله‌ها را دارند می‌توانند با خیال راحت بدون اینکه احساس کنند چیزی کمتر از یک هتل درون اختیارشان هست، درون این لوله‌ها شب را به صبح برسانند آن هم درون شرایطی که شیشه اتاقشان رو به دریای خلیج فارس هست و زمانی دریا بالا بیاید موج آب به شیشه‌های این «ویولا» ها می‌زند.
 

کمی آن سمت تر از ویولاها، کلبه‌های درختی وجود دارد که گردشگران و مسافران از آن بالا رفته و چای و غذا سفارش می‌دهند و یا از فضای پلاژ و تفریحات آبی استفاده کردن می‌کنند یا درصورتیکه خواستند به سبک ایسکیموها داخل اقامتگاه‌های می‌شوند که فضای سیمانی نیم دایره‌ای شکل دارد ایده اولیه این اقامتگاه‌ها چادرهای ترکمنی بود ولی بعدها به تقلید از کلبه اسکیموها تغییر شکل پیدا کرد هر چند که نقاشی‌های دیواری آن از جاذبه اش کم کرده ولی چیدمان وسایل داخل آن چیزی از هتل کم ندارد.
 

باغ وحش بخشی از امکانات دهکده گردشگری هست

هشت ضلعی‌های نامنظم هم قسمت دیگری از اقامتگاه‌های متفاوت این مجموعه هست ساختمانها درون یک تا دو طبقه با همه امکانات اقامتی به طرز غریبی ساخته شده‌اند.
 

روستای بنود نزدیک به این دهکده گردشگری از جمله مناطق دیدنی عسلویه هست

جالب‌تر از آنها اقامت روی آب هست. شناورهایی که درون واقع یک کلبه چوبی هستند و روی آب به آرامی حرکت می‌کنند این اقامتگاه‌ها هیچ امکاناتی کمتر از یک هتل ندارند با این تفاوت که درون طول چند ساعت تغییر مکان می‌دهند. این خلاقیت درون سرمایه گذاری به همراه سه رستوران و فضاهای تفریحی و ورزشی و سرگرمی که درون این دهکده ایجاد شده، موجب شده تا کارکنان پارس جنوبی که کمترین امکانات تفریحی را داشتند، الان با عجیب‌ترین و خلاقانه ترین امکانات تفریحی رو به رو شوند و اتفاقاً درون کنار خانواده‌هایشان بتوانند از این مجموعه بهره ببرند.
 

کلبه و یا آلاچیق‌های درختی

این مجموعه غیر صنعتی و خدماتی درون واقع به قصد فراهم کردن فضای خدماتی و رفاهی ازبرای کارکنان صنایع پتروشیمی ایجاد شده ولی مدیران به تازگی تصمیم گرفته‌اند که از مردم عادی هم ازبرای اقامت درون این مجموعه پذیرش کنند آنچنان که محمد راستاد معاون وزیر مسیر و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور درون بازدید از این مجموعه‌های اقامتی و تفریحی گفته هست: این مجموعه پتانسیل میزبانی از هم‌وطنان سراسر کشور را دارد.
 

پلاژ دهکده

پذیرش افراد درون این محدوده یک شرط دارد. همراه خانواده بودن مهمترین شرطی هست که روی تابلوی ورودی آن هم ذکر شده هست. اصلاً این مجموعه حتی ازبرای بازدید هم مجردها را مسیر نمی‌دهد بلکه می‌خواهد فضا کاملاً خانوادگی باشد به همین دلیل تمام مراکز آن ازبرای استفاده کردن یک خانواده ایجاد شده هست.
منبع: مهر
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *