دستگیری عامل اصلی آتش‌زدن شهروندان و یک نکته!

مجله فارس پلاس:

اپیزود اول:

روز گذشته کلیپ کوتاهی از آتش زدن مردم درون پارک درون فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که درون آن فردی ازبرای خوشگذرانی خودش کار به سوزاندن کارتن خواب‌ها می‌کرد.

اپیزود دوم:

رئیس پلیس پایتخت بلافاصله پس از این اتفاق از تشکیل تیم ویژه پلیس ازبرای دستگیری افرادی که معتادان را آتش می‌زدند خبر داد.

 

 

اپیزود سوم:

مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران عنوان کرد: فردی به نام «مهدی . ع» که درون پارک‌ها و فضاهای سبز شهر تهران کار به آتش زدن افراد کرده بود دستگیر شد.

 

اپیزود چهارم:

«مهدی . ع» معروف به مهدی پیتی مجرم سابقه‌داری هست که علاوه بر قدرت‌نمایی و آزار و اذیت بویژه آزار و اذیت جنسی سابقه دستگیری و زندانی دارد به طوری که آخرین شاکی مهدی…ع عنوان کرد که وی را به همراه دو تن دیگر به بیابان‌های اتوبان تهران – قم برده و درون آنجا با تهدید چاقو مورد آزار و اذیت قرار داده  و درون وقت آزار و اذیت کار به فیلمبرداری کرد و درون محل پخش کرده هست.

درون ادامه نگاهی به سوابق دستگیری و زندانی وی می‌اندازیم:

سال ۱۳۸۵: اتهام ضرب و جرح عمدی
سال ۱۳۸۵ به اتهام “ضرب و جرح عمدی
سال ۱۳۸۶ به اتهام “دزدیدن”
سال ۱۳۸۷ به اتهام “تخریب و قدرت نمایی با چاقو و ورود به عنف به منزل
سال ۱۳۸۹ به اتهام “دزدیدن مقرون به آزار و اذیت”
سال ۱۳۸۹ به اتهام “جرح عمدی”
سال ۱۳۹۵ به اتهام “دزدیدن مقرون به آزار”
سال ۱۳۹۶ به اتهام “ضرب و جرح و دزدیدن مقرون به آزار”
آخرین دفعه به اتهام “تخریب عمومی و اخلال درون نظم و آرامش عمومی

 

اپیزود پنجم:

سوال اساسی این هست که چنین افرادی با چنین سوابقی به چه دلیل باید آزاد باشند و پس از چندماه زندانی بدون هیچ تغییر مثبتی و چه بسا بدتر به آغوش جامعه برگردند و به ادامه خرابکاری ها و آزار و اذیت‌های خودشان ادامه بدهند؟ آیا قوانین بازدارنگی کافی را ندارند و باید اصلاح شوند؟ یا ابزار کنترلی کافی مجرمین سابقه‌دار وجود ندارد؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *