ذوالنوری:مقاومت مانع از خلیفه‌گری منحط درون منطقه شد

خبرگزاری فارس؛ گروه دیگر رسانه‌ها: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شامگاه روز گذشته چهارشنبه ضمن بازدید از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء درون ایران، درون نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت “روز مقاومت” ترتیب داده شده بود حضور یافت و به سؤالات خبرنگاران جواب داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «مجتبی ذوالنوری» درون ابتدای این نشست خبری با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه ملت‌های مسلمان و تحمیل جنگ هشت‌ساله به دو کشور ایران و عراق، خاطرنشان ساخت: دشمن پس از اینکه درون جنگ مستقیم مسیر به جایی نبرد، به سراغ جنگ نیابتی رفت و گروه‌های تروریستی مثل داعش را ایجاد کرد.

وی افزود: درصورتیکه مقاومت شکل نمی‌گرفت و رزمندگان مجاهد درون برابر جنگجویان نیابتی ایستادگی نمی‌کردند، تکفیری‌ها اثری از هویت حقیقی اسلام باقی نمی‌گذاشتند و خلیفه‌گری منحط را بر منطقه حاکم می‌کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درون ادامه مقاومت اسلامی نُجَباء را رویش پُرثَمر جبهه مقاومت توصیف کرد و گفت: نُجَباء یک جنبش سلیس، خالص، اصیل، ریشه‌دار و پای‌بند به مبانی و ارزش‌های دینی و شیعی هست که درون چارچوب مرجعیت فعالیت دارد و درون عراق و سوریه مقابل گروه‌های تکفیری ایستاد و با تقدیم شهدا از کیان اسلام دفاع کرد.

ذوالنوری با تقدیر از نقش رزمندگان مقاومت به‌ویژه درون عراق و سوریه، اظهار داشت: درصورتیکه نیروهای مردمی درون سوریه و الحشد الشعبی درون عراق، دوشادوش ارتش‌های این دو کشور نمی‌جنگیدند، این ارتش‌ها به‌تنهایی نمی‌توانستند داعش را شکست بدهند.

وی “دشمن‌شناسی و بیداری اسلامی”، “اتحاد و انسجام” و “گسترش و تقویت فرهنگ مقاومت” را سه احتیاج حتمی جهان اسلام درون مقطع کنونی دانست و با اشاره به آشکار شدن نشانه‌های تزلزل ائتلاف غربی ـ عربی درون یمن، نسبت به تداوم پیروزی‌های محور مقاومت ابراز اطمینان کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی، مسافرت گذشته مهندس «نصر الشِمَّری» سخنگوی نُجَباء به ایران را حرکتی معنادار توصیف کرد و گفت: این مسافرت درون راستای به رخ کشیدن جبهه مقاومت به‌عنوان یک تشکیلات اثرگذار بود که البته خوشایند نظام سلطه نیست. دشمنان می‌خواهند مقاومت را بی یار و یاور جلوه دهند، درون حالی که ملت، دولت و مجلس ایران پشتیبان مقاومت هستند و جمهوری اسلامی از هیچ کمکی ازبرای تقویت و استحکام مقاومت دریغ ندارد.

حجت‌الاسلام ذوالنوری درون قسمت دیگری از این کنفرانس خبری، تلاش امریکا ازبرای تشکیل ائتلاف دریایی درون خلیج‌فارس را پیمودن یک مسیر انحرافی خواند و هشدار داد: درصورتیکه مگس‌های مزاحم، امنیت جمهوری اسلامی یا مسیر انتقال محموله‌های نفتی کشورمان را تهدید کنند، دوام نخواهند آورد. منطقه درصورتیکه ازبرای ایران امن نباشد، ازبرای هیچ‌کس امن نخواهد بود.

وی یادآور شد: بخشی از آبراه میان‌المللی تنگه هرمز درون آب‌های اختصاصی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و هر شناوری وارد این منطقه شود باید به قوانین ما گردن بگذارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین درون خصوص زمزمه‌های پیوستن رژیم صهیونیستی به ائتلاف دریایی امریکا درون خلیج‌فارس، تصریح کرد: درصورتیکه رژیم صهیونیستی درون منطقه قدم بگذارد، پایش قلم می شود و این حضور را تحمل نخواهیم کرد.

ذوالنوری درون جواب به سؤالی راجع به سرنوشت نفتکش ایرانی “گریس۱” اظهار داشت: ما غیرقانونی بودن رفتار انگلیسی‌ها را درون مجامع میان‌المللی تشریح کردیم. آن‌ها نفتکش ما را نه درون آب‌های جبل‌الطارق، بلکه درون آب‌های متعلق به اسپانیا توقیف کردند؛ ضمن اینکه مقصد کشتی سوریه نبوده و علاوه بر آن، تحریم‌های اروپا علیه سوریه ربطی به ایران ندارد. مذاکراتی با انگلیسی‌ها صورت گرفته و نفتکش ایرانی طی روزهای آتی آزاد می‌شود.

وی درمورد حملات گاه و بیگاه رژیم صهیونیستی به مواضع مقاومت درون بعضی کشورهای منطقه نیز خاطرنشان نمود: حیات این رژیم نامشروع و جعلی درون گرو بی‌ثبات‌سازی، ایجاد سروصدا و تحریک دیگران به تصویر‌العمل هست تا بتواند مظلوم‌نمایی کرده و حمایت بیشتری از لابی جهانی صهیونیسم دریافت کند. ولی ایران و نیروهای مقاومت سنجیده عمل می‌کنند و درون زمانی که خودشان انتخاب کنند، به اقدامات این رژیم جواب مناسب می‌دهند. اینگونه نیست که اقداماتشان بدون جواب بماند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تعدیل بعضی مواضع رژیم سعودی و امارات درون قبال ایران را ناشی از قطع امید آنان از امریکا دانست و اضافه کرد: آن‌ها زمانی سرنگونی پیشرفته‌ترین پهپاد نظامی و عجز امریکا از پاسخگویی به ایران را دیدند، به برداشت دیگری رسیدند و فهمیدند که تکیه به امریکا غلط هست؛ به‌ویژه امارات که پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی با کشورمان دارد.

ذوالنوری ادامه داد: طبعا ایران که می‌تواند امریکا را تنبیه کند، تکیه‌گاه خوبی ازبرای همسایگانش خواهد بود. نزدیکی ازبرای طرفین، منفعت متقابل دارد و درصورتیکه منطقه ناامن شود، سرمایه‌ها از کشورهایی مثل امارات فرار خواهد کرد.

وی درون آخر این نشست خبری متذکر شد: شاهد علائم خوبی هستیم؛ عربستان هم رفتار خوبی با حجاج ایرانی داشته که بیانگر تغییر رویکرد این کشور درون رابطه ها با ایران می‌باشد و اطلاعات ما نشان‌دهنده بهبود وضعیت درون آینده هست.

* مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای نُجَباء

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *