فتح دربند درون ۱۰ دقیقه

 گروه تفریح و نشاط؛ سعیده اسدیان: این روزها زندگی درون تهران به شکل‌ای شده که هر از گاهی باید ازبرای فرار از آلودگی و شلوغی پایتخت به طبیعت پناه ببریم، درون این شرایط کوه‌های اطراف تهران بهترین گزینه ازبرای تفریح و رسیدن به آرامش هستند.

یکی از جاذبه‌های تفریحی شمال پایتخت تله‌سیژ دربند هست،  این تله سیژ با طول ۶۰۰ متر و دو ایستگاه شما را به کوهپایه‌های البرز می‌رساند تا از آنجا بتوانید ضمن تماشای تهران از فضای دلنشین طبیعت دربند استفاده کردن کنید و از این روزهای بهاری ازبرای خود و خانواده‌تان خاطره‌ای دلچسب بسازید.

این تله سیژ پس از دوسال تعطیلی، با استاندارهای روز مجدداً فعالیت خود را شروع کرده تا خانواده‌ها درون اینجا اوقات خوشی را ازبرای خودشان رقم بزنند.

ازبرای رفتن به تله سیژ دربند باید از تجریش به سمت خیابان دربند بروید و پس از میدان دربند وارد میدان کوهنوردان شوید، ازبرای اینکه ۵ هزار تومان درون خرج‌های خود صرفه جویی کنید بهتر هست بلیط رفت و برگشت را با هم خریداری کنید، به چه دلیل که قیمت بلیط رفت و برگشت تله سیژ ۲۰ هزار تومان هست ولی درصورتیکه بخواهید جداگانه بلیط تهیه کنید باید ۱۵ هزار تومان ازبرای بلیط رفت و ۱۰ هزار تومان ازبرای بلیط برگشت خرج بپردازید.

هنگام ورود باید از آسانسور بالا بروید، درون این لحظه نخستین چیزی که توجه شما را جلب می‌کند منظره زیبایی هست که روی پل پشت آسانسور با آن مواجه می‌شوید، درون سمت راست خودتان، نمایی از کوه و رستوران دارید و درون سمت چپ خیابان دربند و نمای تهران را مشاهده می‌کنید.

درصورتیکه دست خالی به تله سیژ دربند رفته‌اید، نگران نباشید چون دقیقاً کنار جایی که باید سوار صندلی‌های تله سیژ شوید بوفه کوچکی جا خوش کرده که می‌توانید از آن خوراکی‌های دلخواه‌تان را تهیه کنید. استفاده کردن از تله سیژ ازبرای افراد زیر ۱۲ سال و کسانی که دارای بیماری‌های قلبی هستند ممنوع هست پس به این نکته هم توجه ویژه داشته باشید.

این تله سیژ درون ارتفاع ۲۰۰ متری حرکت می‌کند و درون مدت وقت ۱۰ دقیقه شما را به سمت کوه‌های دربند می‌برد،  ساعت فعالیت تله سیژ دربند از ۷ صبح تا ۴ پس از ظهر هست و روزهای پنجشنبه و جمعه و ایام تعطیل نیز سرویس‌دهی دارد.

درصورتیکه خواهان استفاده کردن از این امکانات هستید ترجیحاً طوری وقت‌تان را تنظیم کنید که موقع بالا رفتن، آفتاب کمی پایین‌تر رفته باشد تا درون سایه به مسیر ادامه دهید. درون این صورت موقع برگشت آفتاب کم‌کم درون حال غروب هست و شما می‌توانید دو نمای متفاوت از شهر را درون مسیر خود تجربه کنید.

از آنجایی که تله سیژ دربند به تازگی مسیر افتاده مسیر بالای کوه به اندازه پایین پر رونق نیست و تعداد رستوران ‌ها کمتر هست ولی تعدادی سرویس بهداشتی و کافی‌شاپ به چشم می‌خورد.

درون طول مسیر مدام اتفاق لحظه ورود برایتان تکرار می‌شود و به طور مرتب مناظر جذاب و دیدنی توجه‌تان را جلب می‌کند، شاید همین صحنه‌ها شما را وسوسه کند که یک تصویر یادگاری خانوادگی هم بیندازید. ولی باید مراقب باشید که گوشی از دستتان نیفتد، چون کابین تله‌سیژ بر خلاف تله کابین پوشیده نیست.

درصورتیکه وسایل پیک نیک به همراه داشته باشید، می‌توانید با انتخاب یک جای خوش منظره زیراندازتان را پهن کنید و یکی دو ساعتی هم استراحت کنید. درون غیر این صورت باید یکی از رستوران‌های مسیر را ازبرای استراحت انتخاب کنید. درصورتیکه هم تمایلی به خوردن غذا نداشتید می‌توانید با تقریباً ۱۰ هزار تومان یک قوری چای چهارنفره به همراه نبات و خرما بگیرید و درون هوای ملس دربند نوش جان کنید.

هوا که به سمت تاریک شدن رفت کم کم مسیر بیفتید تا لذت تماشای منظره تهران درون شب را نیز از دست ندهید.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *