فعال اصلاح‌طلب: دچار انحطاط اخلاقی شده‌ایم!

به گفته خبرگزاری فارس، روزنامه جوان نوشت: عبدالله مؤمنی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب به جمع آن دسته از اصلاح‌طلبانی پیوست که با نزدیکی به موضع کارگزاران سازندگی درون مورد محمدعلی نجفی، اصلاح‌طلبان تندرو را درون مورد حمایت از وی و اصرار بر شهردار شدنش سرزنش می‌کنند. وی درون بخشی از یادداشت خود نوشته هست: «درون رابطه با ماجرای قتل میترا استاد، آنچه مورد انتقاد کلیت جامعه هواداران اصلاحات درون سراسر کشور هست این هست که به چه دلیل به‌رغم داشتن آگاهی از وضعیت بغرنج دکتر نجفی، عده‌ای با اصرار دنبال چنین انتخاب ویرانگری بودند که درون آن نه از تاک نشان ماند نه از تاک‌نشان؟!» نکته این هست که اصرار اصلاح‌طلبان رادیکال (همان مشارکتی‌های سابق) بر این انتخاب ویرانگری که عبدالله مؤمنی توصیف می‌کند، تنها مورد انتقاد هواداران اصلاحات نیست؛ تقریباً همه مردم معترض هستند.
وی درون ادامه می‌نویسد: «کسانی که درمورد عواقب چنین انتخاب و خرج‌هایی که مترتب بر آن خواهد بود، آگاه بودند، نمی‌توانند درون مقابل پاسخگویی به این اتفاق که لطمات جبران‌ناپذیری بر پیکره جامعه و اصلاحات داشته سکوت کرده یا غیرمسئولانه برخورد کنند.» وی به درستی از لزوم پاسخگویی این دسته از اصلاح‌طلبان می‌گوید. کسانی که نه تنها به جریان اصلاحات، بلکه به اعتماد عمومی مردم و نیز توسعه شهری تهران آسیب زدند. آیا پاسخگویی به مردم جزیی از تعاملات مسئولان با مردم درون جامعه مدنی‌شان نیست؟!

مؤمنی درون بخشی دیگر می‌نویسد: «فارغ از انگیزه کاوی و نیت‌خوانی این اتفاق دهشتناک (قتل میترا استاد)، ولی امروز کالبد بی‌روح و خسته جریان اصلاحات بیش از همیشه درون معرض سؤال هست و این موضوع نشان‌دهنده این هست که جریان اصلاحات بیش از کاهش و زوال سرمایه سیاسی‌اش و کاسته شدن از حضور مؤثرش درون جامعه با سقوط و زوال و انحطاط اخلاقی نیز مواجه شده هست

گویا تیر‌های کلت نجفی نه تنها بر بدن میترا استاد و دیوار‌های حمام، بلکه بر دیواره اعتماد به سران اصلاح‌طلب و بر بدن اصلاحات خورده هست. بالا گرفتن اختلافات درونی اصلاح‌طلبان پس از این قتل، زخم‌های این گلوله هست!
انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *