«من‌وتو» شایعه‌اش را دوباره تکرار کرد

از شایعه تا واقعیت: همزمان با مسافرت استراتژیک حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به عراق که باب جدیدی از رابطه ها با کشور همسایه ایران گشوده شد، شبکه من‌وتو انگلیس با پخش کلیپی تلاش کرد رهاورد این مسافرت را به حاشیه ببرد.

این رسانه انگلیسی مدعی شد که کمیته امداد امام خمینی(ره) کمک‌های مردم ایران را به زنان بی‌سرپرست عراقی اختصاص می‌دهد.

کاربران ضدانقلاب نیز بلافاصله به خط شدند و با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی ایران این موج را پی گرفتند.

من‌وتو که هم اکنون پس از گذشت چند ماه از کمپین «#شفافیت‌_مالی_منوتو» و سکوت مدیران و مجریان آن درون برابر خود جوابی ارائه ندادند، شایعه‌ مشابهی را درون ماه مبارک رمضان درمورد افطاری دادن به فلسطینی‌ها مطرح کرده بود. (اینجا)

ولی واقعیت این هست که کمیته امداد امام خمینی(ره) تنها درون ایران شعبه ندارد و درون کشورهای مختلفی از جمله  عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، آذربایجان و تاجیکستان … دارای شعبه هست. عکس ها و کلیپ‌های زیر این ادعا را ثابت می‌کند:

 

 

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز بارها گفته اینکه ما از صدقات و انفاقات مردم ایران، ریالی به دیگر کشورها منتقل می‌کنیم کذب هست. ما شرعا و قانونا حتی اجازه انتقال صدقات را از یک شهر به شهر دیگر و از یک استان خودمان به استان دیگر نداریم، آن وقت چگونه می‌توانیم این کمک‌ها و وجوهات مردمی را از ایران به کشور دیگری منتقل کنیم.

رسانه‌هایی مانند من‌وتو درون برهه‌هایی که مردم ایران تحت فشارهای اقتصادی قرار دارند چنین شایعات بی پایه و اساسی می‌سازند تا ناامیدی را به جامعه ایرانی پمپاژ کنند و گذر این روزها را ازبرای مردم ایران دشوار کنند، ولی همواره درون رسیدن به این هدفشان ناکامند. گفتنی هست گفته کمیته امداد نشان داد که درون هشت ماهه سال ۹۷ که شرایط سختی درون کشور حاکم بود، این کمیته درون همه سرفصل ها به طور متوسط ۳۶ درصد رشد داشته هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *