نجات فرمانده با شلیک گلوله های رنگی!

گروه تفریح و نشاط؛ معصومه اصغری: پینت بال بی برو برگرد یکی ازمهیج ترین گیم های گروهی این روزهاست. گیم پینت بال درون ۲ زمین متفاوت انجام می شود. زمین مسابقه ای و زمین تفریحی. درون زمین مسابقه ای موانع بادی، شکل و اندازه تعریف شده ای دارند و ابعاد و نحوه چینش موانع هم استانداردهای پذیرفته شده خودش را دارد. ولی زمین تفریحی، از موانع متنوع تری تشکیل شده هست. از موانعی مثل کیسه های پر از ماسه، برجک های چوبی و اجزا و قطعات مستعمل خودروها که بازیکنان را یاد میدان جنگ می اندازد.

 

یک نبرد جنگلی تمام عیار

بیشتر زمین های پینت بالی که درون دل شهر تعبیه شده اند از استاندارد های خوبی برخوردار هستند ،ولی بدون شک درون مجموعه پینت بال سرخه حصار، نبرد منحصر به فردی را تجربه خواهید کرد. این مجموعه زیر نظر شهرداری تهران اداره می شود و خرج این نوع مجموعه ها نسبت به زمین های خصوصی به طور چشمگیری کمتر هست. درون این مجموعه زمین ویژه ای ازبرای بانوان با تجهیزات کامل تعبیه شده هست. پینت بال سرخه حصار از نوع زمین فان یا تفریحی و یک زمین پینت بال جنگلی هست. درخت های کاج سر به فلک کشیده، پوشش های استتار جنگل و محیط کاملا طبیعی زمین، یک نبرد تمام عیار جنگلی را ازبرای شما و دوستانتان تداعی خواهد کرد. با این وجود همه گیم های پر طرفدار پینت بال درون این زمین هم قابل اجرا هست.

 

حداقل ۸ و حداکثر ۱۸ نفر

ازبرای انجام گیم پینت بال، گیم ها و به قول خود پینت بالی ها سناریوهای متعددی پیش روی شماست. اصلی ترین گیم نجات فرمانده نام دارد، ولی گیم فتح پرچم، فتح قلمرو، وگروگان  هم طرفداران زیادی دارند و فصل مشترک همه این گیم ها گروهی بودن آن هست. پینت بال یک ورزش گروهی هست و ازبرای سر گرفتن یک گیم شما احتیاج به حداقل ۸ نفر دارید. به این معنی دست کم ۴ نفر درهرگروه. ولی حداکثر نفراتی که می توانند درون یک گیم شرکت کنند ارتباط مستقیمی با ابعاد زمین گیم دارد. ظرفیت زمین پینت بال سرخه حصار حداقل ۸ و حداکثر ۱۸ نفر هست.

 

نگران تعداد افرادتان نباشید!

درصورتیکه علاقه زیادی به گیم پینت بال دارید، ولی به هر دلیلی نمی توانید تعداد نفرات لازم را ازبرای انجام این گیم با خودتان همراه کنید، نگران نباشید. گروه های دیگری هم هستند که شرایط مشابهی با شما دارند. این کار را به مسئولان باشگاه پینت بال سرخه حصار واگذار کنید. تا آنها با تحقیق دیگر درخواست ها امکان برگزاری یک گیم گروهی را ازبرای شما فراهم کنند. درون غیر این صورت چند نفری از خود مربیان با شما همراه خواهند شد.

 

یک زمین و ده ها گیم

گیم های پینت بال بسیار متنوع و جذاب هستند. درصورتیکه از قوانین گیم ها هم اطلاعی ندارید، جای نگرانی نیست. مربیان و داوران باشگاه آماده هستند قوانین گیم را به شما آموزش دهند. بعضی از گیم ها میان بازیکنان ایرانی طرفدارهای بیشتری دارد. گیم فتح قلمرو، نجات فرمانده، فتح پرچم و گروگان از محبوب ترین سناریوهای بازیکنان هست.

 

مراقب فرمانده باش!

گیم فرمانده خیلی شبیه شطرنج هست. یک فرمانده دارید که باید از وی مراقبت کنید. درست مثل گروه مقابل که آنها هم با دل و جان مراقب فرمانده شان هستند. زمانی برنده می شوید که میان بارش تیرهای رنگی حریف، فرمانده آنها را هدف بگیرید و یا به اصلاح پینت بالی ها وی را فریز یا دستگیر کنید.

 

پرچمت را بالا نگه دار

گیم فتح پرچم یکی از دشوار ترین ولی محبوب ترین سناریوهای پینت بال هست. یک پرچم درون جایگاه خاصی از زمین قرار می گیرد و ۲ گروه بر سر تصاحب آن با هم نبرد می کنند. اینکه چطور می توانید بدون اصابت گلوله های رنگی حریف، پرچم را بردارید، به هماهنگی و از خودگذشتگی هم گروهی هایتان بستگی دارد.

 

خرج این گیم چقدر هست؟

بهتر هست قبل از رفتن به باشگاه پینت بال؛ تلفنی زمین مورد نظرتان را رزرو کنید. ولی درصورتیکه به هر دلیلی گذرتان به طور اتفاقی به این زمین ها افتاد به دفتر مدیریت باشگاه مراجعه کرده و از ساعت های خالی زمین باخبر شوید…سقف وقت گیم هم ۲ ساعت هست و شما درون این وقت بطور میانگین می توانید چند گیم مختلف را همراه دوستانتان اجرا کنید…با این وجود خرج ورودی هر سانس ۴۵هزار تومان ازبرای هر نفر هست و درون طول گیم تنها درصورتیکه مخزن گلوله های اولیه اسلحه تان تمام شود باید خرج یک بسته ۵۰ تایی دیگر را بپردازید که بهای آن هم ازبرای تان ۱۲ هزار تومان تمام می شود.

 

چطور تخفیف بگیریم؟

درصورتیکه می خواهید بصورت روزانه و یا هفتگی به همراه دوستانتان از زمین پینت بال سرخه حصار استفاده کردن کنید، پس از امضای قراردارد با مدیریت باشگاه، از پرداخت خرج ورودی معاف می شوید و تنها خرج بسته های گلوله را پرداخت می کنید.

 

چه وسایلی با خودمان ببریم؟

درصورتیکه این ورزش را به صورت حرفه ای دنبال نمی کنید و صرفا ازبرای گذراندن اوقات فراغت دنبال این ورزش پر هیجان هستید، پینت بال یکی از کم خرج ترین گیم های تفریحی ازبرای شما خواهد بود…کلاه ایمنی یا همان ماسک، دستکش، اسلحه، پوشش مخصوص، ماسک مخصوص بانوان  از جمله لوازم و وسایل مورد احتیاج انجام این گیم مفرح هست که همگی بصورت مجانی درون اختیار شما قرار می گیرد. هرچند باشگاه چند جفت کفش مناسب هم ازبرای بازیکنان درون نظر گرفته ولی حواستان باشد یک جفت کفش ورزشی مناسب با خودتان ببرید.

 

 

 

اول ایمنی پس گیم

پینت بال ورزش بسیار پرهیجان و مفرحی هست ولی درصورتیکه نکات ایمنی آن را رعایت نکنید می تواند ورزش پرخطری هم باشد.  ابزار و لوازم ایمنی پیش بینی شده این ورزش، امکان آسیب و خطر را بسیار کاهش داده هست. با این وجود هر چقدر هم که خبره و حرفه ای باشید، رعایت این نکات ازبرای حفظ سلامتی شما الزامی هست…ازبرای همین چند دقیقه ای از وقت ۲ ساعته سانس شما به آموزش این نکات توسط مربیان باشگاه می گذرد…زمانی درون زمین گیم هستید، تحت هیچ شرایطی ماسک خود را برندارید. برخورد گلوله با چشم می تواند اثرات جبران ناپذیری مثل جراحی و یا تخلیه چشم را درون پی داشته باشد.

 

هنگام خروج از زمین گیم درپورش ایمنی اسلحه تان را گذاشته و ضامن آن را از حالت آماده شلیک خارج کنید. افراد بیرون زمین، ماسک و لوازم ایمنی ندارند.

یکی از وظایف داور گیم توجه به این نکات ایمنی و حفظ سلامت شماست. حتما به توصیه های وی و مربی باشگاه توجه کنید.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *