کانون‌های شورشی؛ «شو آف» منافقین

گروه سیاسی خبرگزاری فارس ـ مهمترین احتیاج امروز سازمان منافقین القای توان عملیاتی و همچنین برخورداری از هوادار درون داخل ایران هست. با توجه به سابقه جنایت‌ها و خیانت‌های این گروهک تروریستی درون داخل ایران که ترور هزاران نفر از مردم عادی کوچه و بازار و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی یا همکاری با صدام درون جنگ علیه ایران از نمونه‌های شاخص آن هست، عملاً این گروه نه تنها امکان مسیر‌اندازی هیچ شکل حرکتی با نام و نشان خود درون داخل کشور را نداشته، بلکه سال‌هاست که دیگر عضوگیری این سازمان درون درون کشور نیز ناممکن شده هست. ولی سرکردگان منافقین همچنان احتیاج دارند تا ازبرای دریافت حمایت‌ از سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان ایران تصویری ساختگی از ظرفیت‌های خود نمایش دهند. «کانون‌های شورشی» عنوانی هست که منافقین ازبرای همین قصد طراحی کرده و با ترفندهای تبلیغاتی و استفاده کردن از روش‌های فریب تلاش می‌کنند تا تصویری از استعداد‌ طرفداران درون داخل کشور تولید نموده و به حامیان غربی خود ارائه دهند.

درون این روش سرپل‌های منافقین با ارتباط‌گیری با کاربران شبکه‌های اجتماعی درون داخل ایران با شیوه‌های مرسوم خود تلاش می‌کنند تا نوجوانان و جوانان ناآگاه را فریب داده و این افراد را ازبرای تولید کلیپ‌های موبایلی کوتاه به همراه آرم سازمان، تصویر سرکردگان یا شعاری درون حمایت از منافقین مجاب کنند.

به عبارتی دقیق‌تر سوژه فریب خورده هدایت می‌شود تا درون مکانی خلوت و درون حالی که چهره خود را پوشانده هست، تصویری از سرکردگان سازمان یا شعاری درون حمایت از این گروهک را درون دست بگیرد یا شعار و عکسی را بر روی دیوار نصب نموده و تصویر یا چند ثانیه کلیپ از این صحنه را تهیه کرده و ازبرای سرپل منافقین ارسال نماید. هر سوژه سازمان که سرپل‌های منافقین موفق به مجاب‌سازی یا فریب وی شده‌اند، با نام کانون شورشی به علاوه یک شماره حداقل سه رقمی (به عنوان مثال کانون شورشی شماره ۵۰۰) نام‌گذاری می‌گردد.

ولی با نگاهی گذرا به این حرکت بسیار محدود منافقین به سرعت می‌توان متوجه شد که اساس این کار یک شوآف ازبرای اثبات وجود هوادار و استعداد نیرویی درون داخل کشور هست. همانصورت که گفته شد از مؤلفه‌های این کار انجام آن درون مکانی بسیار خلوت و با چهره‌ای پوشیده بوده، چون درون غیر این صورت هیچ یک از افراد فریب خورده حاضر به انجام آن نیستند.

شماره‌های سه یا چهار رقمی نیز درون کنار نام کانون‌های شورشی صرفاً ازبرای این قصد هست که تعدد موارد و به عبارتی دقیق‌تر عرض و طول بالایی را به لحاظ هواداران درون درون کشور نمایش دهد. همچنین سرپل‌های نفاق درون هر موردی که موفق به فریب و مجاب‌سازی افراد ازبرای اجرای این کار می‌شوند، از طعمه‌های خود می‌خواهند که با پوشش‌های متفاوت و درون مکان‌های مختلف این حرکت را تکرار نموده تا تعدد هواداران و مرتبطین سازمان را نمایش دهند.

عوامل سازمان درون خارج کشور، با نام‌های مستعار درون فضای مجازی به شکلی شبانه روزی ازبرای یافتن سوژه‌ها و فریب آنها کار می‌کنند و هر کدام از این کلیپ‌ها و تصویر‌ها درون شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های سازمان مکرر پخش می‌شوند. ولی با این حال با یک تحقیق ساده می‌توان دریافت که مجموع مواردی که ازبرای فعالیت درون این پروژه سازمان حاضر به همکاری شده‌اند، درون کل کشور به صد مورد نیز نمی‌رسد که البته با ترفند‌های تبلیغاتی سازمان تلاش می‌شود آماری چند هزار نفره از وجود چنین هوادارانی ارائه شود.

درون مورد سوژه های فریب خورده سازمان نیز ذکر این نکته ضروری هست که این افراد اساساً هوادار منافقین محسوب نمی‌شوند و معمولاً نوجوانان کم سن و سالی بوده که به دلیل ناآگاهی و به وعده‌های مالی دروغ یا وعده دروغ اقامت درون کشورهای اروپایی، ماجراجویی، هیجان ناشی از تحریک سرپل‌های منافقین، ارتباط‌گیری با هویت‌های ساختگی با جنس مخالف از سوی سرپل‌های منافقین و … فریب می‌خورند و حاضر به همکاری می‌شوند. درون مورد ناآگاهی سوژه‌های فریب خورده سازمان ذکر این نکته جالب هست که بعضی از این نوجوانان فریب خورده هیچ شناختی نسبت به منافقین و سوابق آنها نداشته و درون بسیاری از موارد حتی نام مسعود و مریم رجوی را نیز تا آن لحظه نشنیده‌اند!

سرپل‌های سازمان عکس ها بدست آمده از خلال همین اقدامات را ازبرای سوژه‌های تازه خود نیز درون فضای مجازی ارسال می‌کنند تا ضمن القای حس رقابت ازبرای همکاری، نشان دهند که همکاری درون این پروژه اقدامی بی خطر بوده و نمی‌تواند سبب دستگیری افراد شود.

درون شرایطی که سرکردگان منافقین درون رقابت با دیگر گروه‌های ضد انقلاب نظیر گروه‌های سلطنت طلب، بعضی گروه‌ای تجزیه‌طلب، کمونیست‌‌ها و بعضی اپوزسیون‌های تک نفره ازبرای دریافت کمک‌های مالی سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای دشمن ملت و نظام ایران دست و پا می‌زنند، تلاش دارند خود را به عنوان اپوزیسیون اصلی نظام ایران معرفی کنند. درون همین راستا اقداماتی نظیر کانون‌های شورشی و کلیپ‌ها و عکس ها بدست آمده از آن به عنوان ابزاری ازبرای اقناع دشمنان ایران استفاده کردن می‌شود تا منافقین را درون بودجه‌ها و طرح‌های براندازی نظام ایران درون نظر بگیرند.

این شوآف منافقین با نیروهای عموماً از کار افتاده و بلا استفاده کردن سازمان درون مقرهای گروهک درون آلبانی، امروز به عنوان تنها اقدامی هست که از این گروهک مدعی براندازی نظام ایران بر می‌آید. اعضای باقی مانده سازمان که دیگر نه توان عملیاتی سابق و نه امکان جابه‌جایی از مقرهای گروهک درون آلبانی را ندارد، صرفاً با این نوع فعالیت تلاش درون زنده نگه داشتن سازمان را دارند. ولی همین کار مدت وقت‌هاست که بلای جان سران سازمان نیز شده هست.  به این ترتیب که حدود دو هزار نفر اعضای سازمان درون آلبانی پس از سال‌ها زندگی درون فضای ایزوله و فرقه‌ای و بدون امکان دسترسی به اطلاعات و رسانه، اکنون ضمن دریافت آموزش ازبرای فعالیت درون فضای مجازی، از طریق همین شبکه‌های اجتماعی به یکباره امکان کسب اطلاع از وضعیت پیشرفته امروز جامعه ایران را پیدا می‌کنند و درون همین خلال به شدت دچار تناقض می‌گردند.

به عبارت دیگر عضوی که سال‌ها درون پشت دیوارهای پادگان اشرف و دیگر مقرهای منافقین، بر اثر تبلیغات و القائات سرکردگان تصویری غیر واقعی از جامعه ایران به عنوان یک کشور عقب افتاده، مردمی به شدت تحت فشار و اختناق، درگیری‌های خیابانی و … داشته هست، به یکباره متوجه می‌شود که درون همه این سال‌ها که درون تشکیلات منافقیت از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی محروم بوده و حتی امکان ازدواج، تشکیل خانواده و هیچ برخورداری و آزادی دیگری را نداشته هست، ملت ایران درون فضایی کاملا متفاوت زندگی و پیشرفت کرده‌اند و نظام ایران نیز به پشتوانه همین مردم امروز به  قوی‌ترین و مقتدرترین کشور منطقه تبدیل شده هست.

این تناقض‌های اساسی درون واقع پیام آور عمر از دست رفته‌ای هست که کانون‌های شورشی منافقین را به کانون‌های فروپاشی این گروهک درون درون خودش تبدیل کرده هست. بسیاری از اعضای سازمان علی‌رغم همکاری اجباری درون این پروژه، با واقعیت‌هایی رو به رو می‌شوند که انگیزه‌های آنان ازبرای اعتراض و فرار از گروهک را به شدت افزایش می‌دهد. 

هر چند درون مسیر فعالیت درون این پروژه، اعضای منافقین با کنترل‌های فنی و مانیتورینگ امکان چندانی ازبرای سرزدن به اخبار و اطلاعات غیر مرتبط درون فضای مجازی را کمتر پیدا می‌کنند، ولی به هر حال پروژه کانون های شورشی تبدیل به پاشنه آشیل امروز منافقین شده هست که بحران فروپاشی کامل این تشکیلات را نیز ممکن هست درون پی داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *