کدام نمایندگان خواستار مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسؤولان شدند+اسامی

به گفته خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، تحقیق جزئیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان از روز گذشته درون دستور کار نشست علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

درون نشست علنی امروز مجلس نیز ۱۰ ماده طرح مذکور به تصویب رسید و تنها دو ماده دیگر آن ازبرای تصویب نهایی این طرح ازبرای تحقیق باقی مانده بود. درون همین رابطه تعدادی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس تقاضای مسکوت ماندن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و به تصویب نرسیدن آن شدند که البته تقاضای آنها با مخالفت مجلس روبه رو شد.

پس از طرح مسکوت ماندن توسط کاظم دلخوش، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف مسکوت ماندن صحبت کرد که نهایتا باحضور ۱۹۹ نفر  با مخالفت ۸۹ موافقت ۹۱ و۶ نفر ممتنع ۱۳نفر عدم مشارکت بامسکوت ماندن مخالفت شد.

متن این نامه به شرح زیر هست:

بسمه‌تعالی

ریاست محترم مجلس

با سلام و احترام

درون اجرای ماده ۱۹۳ آیین‌نامه مجلس با توجه به اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به قصد انجام تحقیق بیشتر و رفع تعارض با قوانین موجود و رفع ابهامات به کمیسیون مربوطه ارجاع و به مدت وقت ۴ ماه مسکوت بماند. 

۱- کاظم دلخوش اباتری

۲-فرج‌الله رجبی

۳- علی اکبری (شیراز)

۴- جهانبخش محبی‌نیا

۵- احمد مازنی

۶- روح‌ا‌لله حضرت‌پور

۷- بهروز نعمتی

۸- نورمحمد تربتی‌نژاد

۹- علیرضا رحیمی

۱۰- بشیر خالقی نماینده خلخال

۱۱- غلامرضا حیدری

۱۲- محمدرضا بادامچی

۱۳- داود محمدی (تهران)

۱۴- اصغر سلیمی 

۱۵- پروانه مافی

۱۶- پروانه سلحشوری

۱۷- محمدجواد فتحی

۱۸- قاسم میرزایی نیکو

۱۹- علی ساری

۲۰- هادی شوشتری

۲۱- الیاس حضرتی

۲۲-علی نوبخت

به گفته فارس، غلامرضا تاج‌گردون نیز از امضاکنندگان این نامه بوده هست که پس از امضا از درخواست خود منصرف شده و آن را خط زده هست. همچنین امضای ۲ نفر از نمایندگان موافق پای این نامه ناخوانا بود. 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *